برگزاری  میهمانی شام صندوق ملی یهودیان با حضور غول‌های هالیوودی

برگزاری میهمانی شام صندوق ملی یهودیان با حضور غول‌های هالیوودی

شب گذشته میهمانی شام صندوق ملی یهودیان در حالی برگزار شد که هیچ خبرنگاری حق ورود به جلسه را نداشت. در چنین شرایطی این صندوق به تقدیر از یکی از غول‌های هالیوودی حامی خود پرداخت. طبق ادعای حاضرین «پتی جنکینز» کارگردان فیلم واندر وومن یکی از کسانی بود که در مراسم دیشب حاضر بود و جایزه «درخت زندگی» را به «برت رتنر» به خاطر حمایتش از صندوق ملی یهودیان و کارهای خیریه‌اش برای رژیم صهیونیستی اهدا کرد. رتنر یکی از  غول‌های هالیوودی است او تهیه‌کننده و کارگردان سینمای آمریکا است.

 

 

او مدیرعامل شرکت هالیوودی رت پک است و پیشتر کارگردانی مجموعه ساعت شلوغی، مردان ایکس: آخرین ایستادگی و اپیزود پایلوت سریال فرار از زندان را بر عهده داشته. وی همین طور در سال های اخیر تهیه کنننده جرسی بویز برای کلینت ایستوود، بازگشته برای الخاندرو گونسالیس اینیاریتو و فیلم تبلیغاتی مصاحبه برای مارتین اسکورسیزی بوده است.

شرکت رت پک که توسط رتنر، «استیون منوچین» (وزیر خزانه داری دولت دونالد ترامپ) و «جیمز پکر» تاسیس شده در سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری مشترک موفق به شراکت در فیلم‌های مهم و پرفروشی مثل کیش یک آدمکش، لیگ عدالت، شاه آرتور: افسانه شمشیر، واندر وومن، فیلم لگویی وفیلم بتمن لگویی، جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنان،جوخه انتحار، بتمن در برابر سوپرمن: سپیده دم عدالت،مکس دیوانه و… شده است. شرکتی که دانکرک کریستوفر نولان، بازیکن شماره یک آماده استیون اسپیلبرگ، جاذبهآلفونسو کوارون و دو فیلم سالی و تک تیرانداز آمریکاییکلینت ایستوود را هم تهیه کرده است.

پتی جنکینز ظاهرا به جای بازیگر اسرائیلی و نقش اول فیلمش «گال گدوت» در مراسم حضور پیدا کرد و جایزه را به برت رتنر داد. گدوت برای کارهای تبلیغاتی فیلم جدیدش «لیگ عدالت» به چین سفر کرده و پیش از این اعلام کرده بود نمی‌تواند در مراسم حاضر باشد. اما جالب این است که گفته می‌شود دلیل اصلی عدم حضور دختر شایسته رژیم صهیونیستی در مراسم صهیونیست‌های هالیوود، این سفر تبلیغاتی نیست. گدوت به خاطر حمایت از قربانیان آزار جنسی تصمیم گرفته در مراسم شرکت نکند. رتنر به عنوان یکی از غول‌های صنعت سرگرمی آمریکا از جمله افرادی است که پیش از هاروی واینستین به سوءاستفاده جنسی متهم شده بود. «اولیویا مان» بازیگر نام آشنای هالیوودی ابتدا بدون بردن نام، آقای تهیه‌کننده را متهم به اعمال خلاف عرف کرده بود و بعد از مدتی هم نام او را رسانه‌ای کرد. رتنر یکی از متولیان اصلی مرکز سایمون ویزنتال است که از حامیان اصلی رژیم صهونیستی است.

با توجه به این که هیچ خبرنگاری اجازه ورود به میهمانی را نداشته اطلاعات بیشتری از سخنرانی‌ها و میهمانان مراسم در دست نیست اما شنیده می‌شود افرادی مثل «دیوید واینر» (نویسنده سریال‌های کشتن و از مردگان متحرک بترس) «جان ترتلتاب» (کارگردان و تهیه‌کننده فیلم‌های گنجینه ملی و شاگرد جادوگر) «استیون کرامر گلیکمن» (کمدین سریال Big Time Rush و صداپیشه انیمیشن لک‌لک‌ها) «گری باربر» (مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره کمپانی متروگلدوین مه‌یر و تهیه‌کننده فیلم‌های توریست، خاطرات یک گیشا، شکست ناپذیر و افسانه زورو) «جیم برکوس» (رئیس هیئت مدیره و یکی از موسسان شرکت یونایتد تلنت ایجنسیز بزرگ‌ترین شرکت نمایندگی بازیگران، نویسندگان و کارگردانان هالیوود) «مایکل دلوکا» (تهیه‌کننده مراسم اسکار امسال و سال آینده و همین‌طور تهیه‌کننده فیلم‌های پنجاه طیف خاکستری، کاپیتان فیلیپس، مانی بال و شبکه اجتماعی) «توبی امریش» (تهیه‌کننده فیلم‌های آن، مجموعه هابیت و مقصد نهایی) «جاناتان گلیکمن» (رئیس بخش فیلم‌های سینمایی مترو گلدوین مه‌یر) «برایان گریزر» (یکی از ۱۰۰ چهره تاثیرگذار تایم در سال ۲۰۰۷ و از موسسان شرکت «ایمجین» و تهیه‌کننده فیلم‌های یک ذهن زیبا، فراست/ نیکسون و آپولو ۱۳) «شری لنسینگ» (مدیرعامل سابق پارامونت و موسس بنیاد شری لنسینگ) «اوی لرنر» (موسس و رئیس هیئت مدیره میلینیوم مدیا و تهیه‌کننده فیلم‌های اکشن هالیوودی مثل بی‌مصرف‌ها و سقوط کاخ سفید) «استیون اس. اسپیرا» (مسئول بخش بین‌الملل کمپانی برادران وارنر) «کوین سوجی هارا» (مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره برادران وارنر) «پل ناینشتاین» (مدیر عملیات رت پک) «جوزف کروتل» (تهیه کننده سریال فوتبالیست‌ها) «دیوید گوردر» (تهیه کننده مجموعه مردان ایکس و چهار شگفت انگیز) و «سیندی کوان» (تهیه کننده آمریکایی و موسس اینیشیال اینترتینمنت گروپ) در برگزاری مهمانی شام صندوق یهودیان نقش مهمی داشته اند.

این نهاد در سال‌های گذشته از چهره‌هایی مثل بن کارسون (وزیر مسکن و توسعه شهری دونالد ترامپ)، ال گور (معاون رئیس جمهور در دوره بیل کلینتون) کالین پاول (ویزر امور خارجه دولت جورج دبلیو. بوش) مارگارت تاچر (نخست وزیر سابق بریتانیا) و دنالد ترامپ هم تقدیر به عمل آورده بود. میهمانان این مراسم باید هزینه ۵۰۰ دلاری ورودی را پرداخت می‌کردند.