نصب iOS 11 روی ۵۹ درصد دستگاه‌های IOS

نصب iOS 11 روی ۵۹ درصد دستگاه‌های IOS

آمار جدید اپل، رشد ۷ درصدی اقبال به آخرین نسخه‌ی IOS یعنی iOS 11 را نشان می‌دهد. آمار ماه گذشته‌ی کوپرتینویی‌ها اقبال ۵۲ درصدی کاربران را نشان می‌داد که اکنون این عدد به ۵۹ درصد رسیده است.

به گزارش نارگون و به نقل از زومیت،در بین کاربران آیپد، آیفون و آیپاد، ۳۳ درصد هنوز از آی‌اواس ۱۰ استفاده می‌کنند؛ این در‌ حالی است که ۸ درصد بقیه، هنوز از نسخه‌های قبل‌تر از نسخه‌ی دهم این سیستم‌عامل بهره می‌برند. نکته‌ی جالبی که وجود دارد، اقبال کمتر کاربران به آی‌اواس ۱۱ نسبت به نسخه‌ی دهم است. براساس آمار اپل، در ماه اکتبر سال گذشته که تنها یک ماه از انتشار‌ نسخه‌ی دهم سیستم‌عامل موبایلی اپل می‌گذشت، ۵۴ درصد از کاربران از این نسخه‌ استفاده می‌کردند؛ حال آی‌او‌اس ۱۱ یک‌ ماه‌‌ و‌ نیم پس از انتشار، به رقم ۵۲ درصد دست یافته است.

با توجه به گزارشات پی‌درپی کاربران نسبت به باگ‌های فراوان این نسخه‌ از iOS، به‌نظر نمی‌رسد که به‌روزرسانی‌های سریع این نسخه‌ نیز در اقبال کاربران تأثیری گذاشته باشد. در هفته‌ی جاری، اپل آی‌او‌اس ۱۱.۲ را برای کاربران منتشر کرد. این به‌روزرسانی که همراه با ویژگی Apple Pay Cash همراه بود، برای رفع باگی مربوط به تاریخ، اندکی پیش از موعد مقرر منتشر شد که همین موضوع باعث بروز برخی مشکلات جدید در این به‌روزرسانی شده است.