لوئیس سی‌کی معروف‌ترین کمدین‌ آمریکایی متهم به آزار جنسی

لوئیس سی‌کی معروف‌ترین کمدین‌ آمریکایی متهم به آزار جنسی

در یک گزارش جنجالی لوئیس سی‌کی ، یکی از معروف‌ترین کمدین‌های آمریکایی که همتایان بسیاری ندارد را مورد هدف قرار داد.

به گزارش نارگون و به نقل از سینما پرس ،  بعد از این که روزنامه نیویورک تایمز اواخر روز پنجشنبه جدیدترین گزارش جنجالی خود را منتشر کرد که در آن پنج زن ادعاهای خود مبنی سوءرفتار جنسی لوئیس سی‌کی را توصیف کردند، دو شبکه تلویزیونی که مدت‌هاست با این کمدین معروف آمریکایی کار می‌کنند پاسخی سریع دادند.

 

اچ‌بی‌او، خودش را از لوئیس سی‌کی دور کرد. این شبکه اعلام کرد این کمدین در رخداد جدید «شب ستاره‌های بسیار: آمریکا برای برنامه‌های اوتیسم متحد می‌شود» حضور نخواهد داشت وپروژه‌های قبلی او از سرویس «آن دِمَند» یا «پخش آنی» حذف می شوند.«شب ستاره‌های بسیار» رخدادی است که در آن تعدادی از استندآپ کمدین‌ها گرد هم جمع می شوند تا برای بیماران مبتلا به اوتیسم مبالغی جمع کنند. این رخداد قرار است روز هجدهم نوامبر روی آنتن برود و جان استوارت مسئولیت مجری‌گری آن را بر عهده خواهد داشت.

شبکه اف‌اکس هم اعلام کرد از شنیدن اتهامات وارد شده علیه لوئیس سی‌کی بسیار ناخشنود است و به خاطر آنها مشغول بازبینی روابط خود با این کمدین است.توسط اف‌اکس در یک بیانیه رسمی اعلام کرده است: «این شبکه هیچ گونه اتهامی مبنی بر سوءرفتار از سوی لوئیس سی‌کی در ارتباط با هیچ یک از پنج سریالی که طی هشت سال گذشته با هم تهیه کرده‌ایم، دریافت نکرده است. اف‌اکس تمام قدم‌های لازم برای حفاظت از کارمندان را برمی‌دارد و هرگونه اتهام سوءرفتار در محل کار را کاملا بررسی می‌کند. با گفته شدن این‌ها، این مساله در حال حاضر تحت بازبینی است.»

لوئیس سی‌کی برای این شبکه تهیه‌کننده اجرایی سریال‌های «چیزهای بهتر» و «سبدها» بوده و سریال کمدی «لویی» را هدایت می‌کند.پس از انتشار گزارش سوءرفتارهای جنسی لوئیس سی‌کی توسط نیویورک تایمز، سخنگوی این کمدین  گفت «طی روزهای آینده» بیانیه‌ای منتشر خواهد کرد.
چند ساعت پیش از انتشار گزارش تایمز، رخداد پیش‌نمایش نیویورک فیلم «دوستت دارم بابا» ساخته لوئیس سی‌کی ناگهان کنسل شد. گفته می‌شود بازیگر این فیلم کلویی گریس مورتز ۲۰ ساله هم در انتظار منتشر شدن این داستان از مدتی پیش دست از تبلیغ برای این فیلم برداشته بود.لوئیس سی‌کی از معروف‌ترین کمدین‌های آمریکایی است که طی چند سال اخیر او هشت بار توانسته نمایش‌هایی در مدیسون اسکوئر گاردن (یکی از شناخته‌شده‌ترین استیج‌های جهان) برگزار کند که تمام بلیت‌هایش فروخته شده، یک سریال تلویزیونی برنده جایزه امی خلق کرده و با خنداندن حضار درباره تزویر و ریاکاری مخصوصا از سوی مردان، خود را به عنوان صدای غیرمحتمل وجدان صحنه کمدی آمریکا معرفی کرده است.