فیلم زندگی مارلون براندو به سینما می آید

فیلم زندگی مارلون براندو به سینما می آید

مارلون براندو یکی از بزرگترین بازیگران سینما است که تماشای زندگی او بر پرده‌ی نقره‌ای تمام خوره‌های فیلم را به هیجان می‌آورد. برایان اولیور تهیه‌کننده، که فیلم تحسین شده کم در کارنامه‌اش ندارد، می‌خواهد فیلمی زندگینامه‌ای بر اساس پدرخوانده‌ی سینما بسازد. محوریت اثر هم کتاب «قبلا انجام نشده بود» نوشته‌ی جرج اینگلاند، رفیق گرمابه و گلستان براندو است.

 

 

مارلون براندو و اینگلاند در دهه‌ی ۵۰ با هم دوست شدند و بعدها در پروژه‌ی مشترک «آمریکایی زشت» که براندو جلوی دوربین اینگلاند بازی کرد، همکاری داشتند. برایان اولیور در این مورد گفته: «پنج دهه رفاقت مارلون و جورج موجب شد که زیر و بم کار هم دستشان باشد، از زندگی حرفه‌ای گرفته تا زندگی شخصی. به تصویر کشیدن بزرگ‌ترین بازیگری که با په عرصه هنر گذاشت بر پرده‌ی نقره‌ای با شکوه است، تصویری از دو مرد بزرگ که به اخوت رسیده بودند.»

با این اوصاف به‌نظر با فیلمی مردانه و رفاقتی طرفیم نه فیلمی که بخواهد زندگی مارلون براندو را از دوران کودکی تا مرگ تصویر کند. براندو به‌عنوان بازیگر، هشت نامزدی اسکار دارد که برای «اتوبوسی به‌نام هوس» و «پدر خوانده» مجسمه طلایی را برنده شد. براندو یکی از کسانی بود که مانند چوپان، بازیگران در هالیوود را به دنبال خود می‌کشاند.

 این اولین فیلم برایان اولیور نیست که براساس زندگی یک آدم حقیقی ساخته شده باشد، «شتاب»، «اورست»، «افسانه»، «عشای ربانی سیاه»، «هکساریج» و «ساخت آمریکا» فیلم‌هایی هستد که او تهیه کرده و همگی زندگی اشخاص حقیقی را به‌تصویر کشیدند.