آیا می دانستید هلو کیتی گربه نیست؟

آیا می دانستید هلو کیتی گربه نیست؟

hello_kitty

اگر تاکنون فکر می‌کردید که عروسک هلو کیتی یک گربه است، در اشتباه بودید، هرچند ظاهر غلط انداز و اسمی که برایش انتخاب شده، تقریبا همه را به اشتباه انداخته است.
در آستانه تولد ۴۰ سالگی هلو کیتی، سانریو، شرکت سازنده این عروسک گفته است که برخلاف تصور عموم، او اصلا گربه نیست، بلکه یک دختر واقعی است که در حومه لندن در بریتانیا زندگی می‌کند.
گفته شده است که نام اصلی او کیتی وایت است. روز اول نوامبر به دنیا آمده است و یک خواهر دوقلو به اسم می‌می و یک گربه خانگی دارد.

با این که سانریو یک وبسایت ویژه زندگینامه کیتی به راه انداخته است، با در نظر داشتن ظاهر این عروسک بیشتر افراد تصور می‌کنند که او یک انسان نیست.
کریستین یانو، انسان‌شناس در دانشگاه هاوایی که به دنبال راه‌اندازی نمایشگاهی درباره این شخصیت کارتونی است، به کلیک لس‌آنجلس تایمز گفت: “سانریو در متنی که برای نمایش نوشته بودم، این تصحیح را اعمال کرد: هلو کیتی یک گربه نیست.”
او گفت که براساس این تغییرات “او یک دختربچه و نه گربه است، هیچوقت روی چهار دست‌وپا تصویر نشده است، بلکه همیشه (روی دو پا) راه می‌رود و مثل یک موجود دوپا می‌نشیند. او حتی یک گربه خانگی به اسم چارمی کیتی دارد.”
hello kity
یانو می‌گوید که خیلی‌ها نمی‌دانند کیتی یک انسان واقعی است، هرچند به نظر نمی‌رسد که این موضوع برای طرفداران واقعی او اهمیتی داشته باشد.
اما چرا کیتی بریتانیایی است؟ یانو می‌گوید: “هلو کیتی در دهه ۱۹۷۰ میلادی ظاهر شد. در آن زمان ژاپنی‌ها، به ویژه زنان ژاپنی حسابی به بریتانیا علاقه‌مند بودند” و به همین دلیل، زندگینامه‌اش متناسب با سلیقه مخاطبان همان دوره تنظیم شده است.