ساخت سریال ارباب حلقه ها بر اساس کتاب های تالکین

ساخت سریال ارباب حلقه ها بر اساس کتاب های تالکین

آمازون در حال رایزنی با استودیوی برادران وارنر و نمایندگان دارایی‌های جی.آر.آر.تالکین است تا بتواند حق ساخت سریالی بر اساس کتاب‌های شاهکار تالکین ارباب حلقه ها را به دست بیاورد. در زمانی که شبکه‌ها و استودیوها از سریال کردن هیچ چیزی فروگذار نیستند، این که استودیوها بخواهند اقتباس تلویزیونی از ماجراهای زمین میانه را بسازند هر چند خبر هیجان‌انگیزی‌ است اما تعجب‌آور هم نیست.

 

 

به گزارش نارگون و به نقل از دنیای تصویر ، به نظر می‌رسد موفقیت‌های سریال «بازی تاج و تخت» برای اچ‌بی‌او آمازون را وسوسه کرده. کتاب‌های «نغمه‌ی یخ وآتش»، منابع اقتباس سریال «بازی تاج و تخت» به نوعی فرزند‌های حرامزاده‌ی شاهکارهای تالکین‌اند و آمازون تصمیم گرفته به دنبال پدر شرافتمند داستان‌های وستروس برود. البته این خبر همانقدر که می‌تواند موجب خوشحالی شود همان قدر هم می‌تواند موجب نگرانی شود چرا که سه گانه‌ی درخشان پیتر جکسون اقتباسی نمونه‌ای از جهان زمین میانه است و به هر حال ساختن سریال بعد از سه گانه ریسک بزرگی به شمار می‌آید. (بهتر است از همین الآن سعی کنیم سه گانه‌ی «هابیت» را به دست فراموشی بسپاریم.)

 نکته اما اینجا است که سه گانه‌ی ارباب حلقه ها حتی در نسخه‌های تدوین کارگردان هم باز جزییات حذف شده‌ای را در مقایسه با کتاب دارند. البته این را هم نباید فراموش کرد که زمان سه گانه‌ی پیتر جکسون در حالت عادی نزدیک به ده ساعت، یعنی زمان یک فصل سریال است. دیگر نکته‌ی جالب این است که مدیر آمازون جف بزوس شخصا در حال پیگیری کارهای این پروژه است . از آنجایی که حالا او بیل گیتس را پشت سر گذاشته و ثروتمندترین مرد دنیا است به نظر می‌رسد به اندازه کافی پول برای راضی کردن برادران وارنر و نمایندگان دارایی‌های تالکین دارد.