ده‌ها کشته در سقوط هواپیمای مسافربری تهران-طبس

سقوط هواپیمایک فروند هواپیمای مسافربری صبح یکشنبه، 19 مرداد پس از برخاستن از فرودگاه مهرآباد تهران دچار سانحه شد و سقوط کرد.
خبرگزاری ایسنا تعداد مسافران این پرواز را ۴۲ نفر اعلام کرده است که ۳۴ نفر بزرگسال و ۸ نفر کودک بوده اند. اما خبرگزاری فارس می‌گوید هواپیما ۵۰ سرنشین داشته است که هشت نفر آنها خدمه پرواز شامل دو نفر خلبان، دو نفر مهماندار، دو نفر گروه فنی و دو نفر گارد امنیت پرواز بوده اند.
خبرگزاری فارس از کشته شدن ۴۲ نفر از سرنشینان هواپیما خبر داده است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این هواپیما که از نوع ایران ۱۴۰ (آنتونوف) بوده است، به شرکت هواپیمایی سپاهان تعلق داشته و به مقصد طبس در پرواز بود که در ابتدای پرواز در اطراف تهران سقوط کرده است.
حسین درخشان، سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر به ایلنا گفت تا کنون ۳۸ نفر کشته و ۱۰ نفر از مصدومان به بیمارستان‌های امام خمینی و پیامبران منتقل شده‌اند.
یکی از بازماندگان هواپیما که به همراه همسرش در بیمارستان است، به ایسکانیوز گفته: چند لحظه بعد از پرواز هواپیما و افتادن یکی از بال‌ها در حالی که فاصله زیادی با زمین نداشتیم، هواپیما منحرف شد و بعد از برخورد با دیوار بدنی حفره‌ای عمیق در آن ایجاد شد. با ایجاد این حفره در بدنه هواپیما با سرعت از آن حفره به بیرون پریدیم و چند ثانیه بعد هواپیما آتش گرفت.
با آرزوی سلامتی‌ برای مصدومین و صبر برای خانواده گان افراد از دست رفته.