صداپیشگی خواننده زن سرشناس در انیمیشن شیرشاه

صداپیشگی خواننده زن سرشناس در انیمیشن شیرشاه

 جان فاورو که با ساخت نسخه لایواکشن انیمیشن «کتاب جنگل» به موفقیت تجاری بزرگی رسید، اینبار برای دیزنی شیرشاه را با صداپیشگی بیانسه خواننده سرشناس در قالب لایواکشن به سینما بازمی‌گرداند.

 

 

به گزارش نارگون و به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، کمپانی دیزنی به صورت رسمی اسامی صداپیشگان فیلم «شیر شاه» را اعلام کرد. همانگونه که پیش از این شایعه شده بود بیانسه خواننده سرشناس آمریکایی بازسازی این انیمشین «موفق» به جای شخصیت نالا صحبت خواهد کرد و دونالد گلاور به جای شخصیت اصلی داستان؛ سیمبا، صحبت می‌کند.

جان فاورو کارگردان فیلم موفق «کتاب جنگل» کارگردانی «شیرشاه» را برعهده دارد. «کتاب جنگل» نیز بازسازی یک انیمیشن قدیمی از دیزنی در قالب لایواکشن بود. فاورو در این باره گفت: «آرزوی هر کارگردانی است که با همکاری گروهی چنین با استعداد به داستانی کلاسیک جان بخشد.»

دیگر صداپیشگان این اثر سینمایی را جیمز ارل جونز، چیوتل ایجیوفو، آلفرد وودارد و جی‌مک‌کراری تشکیل می‌دهند. در میان این چهره‌های جیمز ارل جونز در ساخت انیمیشن «شیر شاه» در سال 1994 نیز حضور داشت. او در نقش موسافا پدر سیمبا صحبت می‌کرد.

 

 

«شیرشاه» اصلی سال 1994 اکران شد و با ترانه‌هایی از التون جان و تیم رایس به یکی از موفق‌ترین انیمیشن‌های تاریخ سینما تبدیل شد. انیمیشن «شیرشاه» در سراسر جهان بیش از 968 میلیون دلار فروش داشت. فیلم «شیر شاه» قرار است از تاریخ 19 جولای سال 2019 اکران شود.