بیوگرافی و عکسهای جدید رعنا آزادی‌ور

بیوگرافی و عکسهای جدید رعنا آزادی‌ور

رعنا آزادی‌ور (متولد ۱۷ فروردین ۱۳۶۲ در تهران) بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است. اولین حضور وی در صحنه تئاتر در نمایش «خانه بوشاسپ درازست» در سال ۱۳۹۶ به کارگردانی علی اتحاد است.

 

وی با بازی در فیلم مارمولک (کمال تبریزی، ۱۳۸۲) فعالیت در سینما را آغاز کرد و با یک سال دوری از سینما با بازی در سه فیلم در سال ۱۳۸۴ موقعیت خود را در سینما تثبیت کرد. رعنا آزادی‌ور با بازی در فیلم پارک وی (فریدون جیرانی، ۱۳۸۵) برای بار نخست بازی در نقش اول را همراه با نیما شاهرخ شاهی تجربه کرد. او در فیلم درباره الی نقش همسر یکی از زوج‌های جوان فیلم را بازی می‌کند که در داستان سه روزه سفر این زوج‌ها به شمال در گیر است و با بازی در این نقش در سیر داستان هم پای سایر شخصیت‌های داستان با اتفاقات روبرو می‌شود.

 

 

فیلمهایی که رعنا آزادی ور در آنها ایفای نقش کرده است عبارتند از:

لونه زنبور (۱۳۹۶) – خیابان دیوار (بهمن کامیار، ۱۳۹۶) – مرداد (بهمن کامیار، ۱۳۹۵) – خشم و هیاهو (هومن سیدی، ۱۳۹۴) – وقتی برگشتم (وحید موسائیان، ۱۳۹۴) – این سیب هم برای تو (سیروس الوند، ۱۳۹۳) – خانه دختر (شهرام شاه حسینی، ۱۳۹۳) – داره صبح میشه (یلدا جبلی، ۱۳۹۳) – محمد رسول‌الله (مجید مجیدی، ۱۳۹۳) – نخودی (جلال فاطمی، ۱۳۸۸) – تهران در جستجوی زیبایی (مهدی کرم پور، ۱۳۸۷) – درباره الی (اصغر فرهادی، ۱۳۸۷) – خاک آشنا (بهمن فرمان آرا، ۱۳۸۶) – پارک وی (فریدون جیرانی، ۱۳۸۵) – زاگرس (محمدعلی نجفی (فیلم‌ساز)، ۱۳۸۴) – کارگران مشغول کارند (مانی حقیقی، ۱۳۸۴) – هوو (علیرضا داوودنژاد، ۱۳۸۴) – مارمولک (کمال تبریزی، ۱۳۸۲) – آفتاب پشت برف (رضا سبحانی، ۱۳۸۲)