بیوگرافی و عکسهای جدید بریتانی مورفی

بیوگرافی و عکسهای جدید بریتانی مورفی

بریتانی مورفی در سال ۱۹۷۷ در آتلانتا در جورجیا به دنیا آمد. والدینش شارون کثلین مورفی و آنجلو برتولوتی بودند. وقتی که ۲ ساله بود پدر و مادرش از هم جدا شدند و مورفی با مادرش در شهر ادیسون نیوجرسی بزرگ شد. سپس بریتانی و خانواده‌اش به لس آنجلس رفتند، در اینجا بود که بریتانی توانست دوران فعالیتش را آغاز کند. مورفی گفت که هیچوقت مادرش سعی نکرد خلاقیتش را خاموش کند.

 

 

بریتانی مورفی می‌دانست که مادرش یک فاکتور اصلی برای موفقیتش است: «وقتی که من از مادرم خواستم به کالیفرنیا نقل مکان کنیم مادرم هرچه داشت رو فروخت و به خاطر من به انجا نقل مکان کردیم … مامانم همیشه به من اعتقاد داشت». مادر مرفی ایرلندی بود و مورفی دو برادر ناتنی بزرگتر و یک خواهر ناتنی کوچکتر داشت، جف و تونی برتولوتی، پیا برتولتی.

 

 

او نخستین بار در سال ۱۹۹۱ در سریال مورفی براون بازی کرد. او با بازی در نقش وردست آلیشیا سیلورستون در فیلم ناشی (۱۹۹۵) به شهرت رسید. مورفی در فیلم‌هایی چون تازه ازدواج کرده، بی اثر، ۸ مایل، شهر گناه، دختر از هم گسیخته، سوار ماشین با پسرها ایفای نقش کرد. او همچنین در چند فیلم انیمیشن از جمله فوتوراما، سلطان تپه و هپی فیت صداپیشگی کرده بود.مورفی در ۲۰ دسامبر ۲۰۰۹ در ۳۲ سالگی در منزل خود در لس آنجلس بر اثر ذات‌الریه درگذشت.

 

 

بریتانی مورفی در اواخر سال ۲۰۰۲ شروع به همکاری با اشتون کوچر در فیلم تازه ازدواج‌کرده کرد. در می سال ۲۰۰۷ مورفی با یک فیلمنامه‌نویس بریتانیایی به نام سایمن مانجک در مراسم یهودیان در لس آنجلس ازدواج کرد. مورفی در سه سال و نیم آخر زندگیش به همراه مانجک و مادرش در یک خانه زندگی می‌کردند. در اوایل سال ۲۰۰۰ مورفی وزن زیادی کم کرد که منجر به بوجود آمدن شایعاتی در بارهٔ اعتیاد او به کوکائین شد.ساعت ۸ بامداد در روز ۲۰ دسامبر ۲۰۰۹ مورفی در حمام خانهٔ خود غش کرد و بعد از دقایقی آتش‌نشان‌ها به محل رسیدند و او را به بیمارستان انتقال دادند ولی او قبل از رسیدن به بیمارستان در اثر ایست قلبی جان خودش را در ۱۰٫۰۴ از دست داد.

 

 

روز بعد از مرگ مورفی کالبد شکافی انجام شد ولی علت مرگ را اعلام نکردند تا در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۱۰ که مرکز پزشکی قانونی لس آنجلس اعلام کرد که علت اصلی مرگ وی بیماری ذات الریه به همراه عوامل ثانویه از جمله کم خونی، فقر آهن ومسمومیت دارویی چندگانه بوده‌است.مورفی در تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۰۹ در قبرستان Forest Lawn Memorial Park به خاک سپرده شد.

و همچنین در ۲۳ می ۲۰۱۰ جسد همسر مورفی ٬سایمون، در همان محل پیدا شد وچندی بعد علت مرگ وی را نیز ذات الریه حاد و کم خونی شدید اعلام کردند. بعد از مدتی ادارهٔ بهداشت لس آنجلس وجود یک نوع قارچ را در خانهٔ آن‌ها دلیل اصلی مرگ آن‌ها اعلام کرد که این خبر مورد انتقاد بعضی کارشناسان قرار گرفت.