بیوگرافی و عکسهای جدید اندی سرکیس

بیوگرافی و عکسهای جدید اندی سرکیس

اندی سرکیس در 20 آپریل سال 1964 در انگلستان دیده بر جهان گشود. پدر اندی پزشکی بود که دائما در حال سفر بین لندن و عراق بود به همین دلیل اندی در ده سال ابتدایی زندگی اش دائماً بین بغداد و لندن در سفر بود.

 

 

مادرِ وی نیز که یک آموزگار بود، فرصت زیادی برای رسیدگی به فرزندانش نداشت و به همین دلیل اندی و خواهر و برادرانش توسط پرستاران خصوصی بزرگ شدند . اندی در دوران نوجوانی علاقه شدید خود را به دنیای نقاشی و جلوه های ویژه نشان داد و در دانشگاه لنکستر انگلستان نیز در رشته هنرهای تجسمی به تحصیل و فراگیری علم پرداخت.

 

 

سرکیس در دوران دانشگاه همچنین علاقه زیادی به دنیای نمایش پیدا کرد و به طراحی صحنه پرداخت اما پس از مدتی بصورت اتفاقی به عنوان بازیگر در نمایشی ظاهر شد و از آن پس علاقه اش به بازیگری نیز رنگ بیشتری به خود گرفت. سرکیس در سالهای بعد بازیگری تئاتر را ادامه داد و این در حالی بود که در تمام این سالها کمترین میزان دستمزد را از این راه بدست می آورد تا اینکه در سال 1987 موفق شد به تلویزیون راه پیدا کند و در چند مجموعه تلویزیونی بزرگ بریتانیایی ایفای نقش کند.

 

 

اما ستاره اقبال اندی سرکیس زمانی ظهور کرد که وی در سال 1999 پیشنهاد بازی در یک نقش نامتعارف به نام گالوم  در سه گانه « ارباب حلقه ها » را دریافت کرد. سرکیس باید در این فیلم در نقشی حضور پیدا می کرد که حرکاتش توسط گرافیک تبدیل به حرکات بدن موجود زشتی به نام  گالوم  می شد. نقش افرینی سرکیس در این سه گانه موفقیت های بین المللی زیادی را نصیب وی کرد و « ارباب حلقه ها » نیز تبدیل به یکی از برترین فیلمهای تاریخ سینما شد. پس از نقش افرینی سرکیس در مجموعه « ارباب حلقه ها » وی موفق شد در فیلم « کینگ کنگ » به کارگردانی پیتر جکسون به ایفای نقش بپردازد که حضور در این فیلم نیز بار دیگر تحسین اهالی سینما را به همراه داشت.