بیوگرافی و عکسهای جدید آرون پال استارتونت

بیوگرافی و عکسهای جدید آرون پال استارتونت

آرون پال استارتونت (به انگلیسی: Aaron Paul Sturtevant) – مشهور به آرون پال (متولد: ۲۷ اوت ۱۹۷۹) بازیگر آمریکایی است. بعد از ایفای نقشش در چند سریال تلویزیونی همچون عشق بزرگ، وی را برای نقش‌آفرینی در سریال برکینگ بد در نقش جسی پینکمن انتخاب کردند. این سریال محصول شبکه ای‌ام‌سی بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت. بخاطر نقش‌آفرینی‌اش، آرون پال برنده دو جایزه امی ساعات پربیننده شد. با این حساب، وی جزء پنج نفر در دنیاست که این جایزه را بیش از یک‌بار دریافت کرده‌اند. علاوه بر این، دو جایزه ساترن نیز به آرون بخاطر بهترین نقش مکمل مرد در تلویزیون به وی اعطا شد.

 

 

آرون پال استارتونت در سال ۲۰۰۱ مدتی با سمیری آرمسترانگ وارد رابطه‌ای شده بود. این دو پیش‌تر با هم در یکی از قسمت‌های سریال پرونده‌های اکس آشنا شده بودند. همچنین در میان سال‌های۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ با جسیکا لوندز رابطه داشته است. در ژانویه ۲۰۱۲ آرون با لورن پرزکیان که در جشنواره موسیقی کواچلا٬ واقع در ایندیو، کالیفرنیا با او آشنا شده بود٬ نامزد می‌شود. این دو که در ۲۶ می ۲۰۱۳ با هم ازدواج می‌کنند. آرون به تمام میهمانان جشن ازدواجش ایمیلی زده و متن آهنگی (به نام زیبا) را ارسال می‌کند. در آن ایمیل به میهمانان می‌گوید که متن را به خوبی یاد بگیرند که در مراسم با هم بتوانند این آهنگ را اجرا کنند.در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۷ پال اعلام کرد همسرش لورن اولین فرزندشان را باردار است.

 

 

آرون پال استارتونت برای شرکت در مسابقه انجمن بین‌المللی مدلینگ و استعداد(یابی) در سال ۱۹۹۶ راهی شهر لس آنجلس می‌شود و موفق به برنده شدن در یکی از زمینه‌ها می‌شود. چندی بعد در ویدئو موسیقی‌ای از کورن و اورلست ظاهر شده و نقش‌آفرینی می‌کند. از دیگر فعالیت هایش در این دوره، بازی‌های وی در تبلیغات‌های تلویزیونی برای جویسی فروت (تولید کننده آدامس)، کورن پاپس و وانیلا کوک (یک نوع نوشابه کوکاکولا) است.

آرون چندی بعد در فیلم‌های مختلفی نقش‌هایی را برای بازی دریافت می‌کند. از جمله این فیلم‌ها می‌توان به به هر قیمتی (۲۰۰۰)، کمک! من ماهی‌ام (۲۰۰۱)، کی-پاکس (۲۰۰۱)، خفگی (۲۰۰۶)، مأموریت غیرممکن ۳ (۲۰۰۶) و آخرین خانه سمت چپ (۲۰۰۹) اشاره نمود. همچنین وی چند نقش به عنوان بازیگر میهمان در سریال‌های محافظان، سی‌اس‌آی، سی‌اس‌آی: میامی، فوریت‌های پزشکی، ورونیکا مارس، پرونده‌های اکس، نجوای ارواح، ذهن‌های مجرم، استخوان‌ها و سومین سنگ از خورشید نقش‌آفرینی کرده است.

 

 

جدای از تمامی نقش‌ها و فیلم‌هایش، سریال عشق بزرگ در مشهور شدن آرون نقش زیادی داشت. آرون ۱۴ بار در این سریال ظاهر شد و نقش‌آفرینی کرد. در سال ۲۰۰۸ او بازی در سریال برکینگ بد را شروع کرد. نقش وی جسی پینکمن نام داشت. در ابتدا قرار بود در همان فصل اول، شخصیت جسی پینکمن کشته شده و از سریال خارج شود، اما نقش‌افرینی آرون وینس گیلیگان، خالق برکینگ بد را بر این داشت تا فیلم‌نامه را تغییر بدهد تا شخصیت جسی پینکمن در سریال باقی بماند. بخاطر نقش‌آفرینی‌اش در برکینگ بد، آرون در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ نامزد دریافت جایزه امی ساعات پربیننده شد که در این بین، در دو سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ برنده شد.

 

 

آثار بعدی آرون شامل بازی در فیلم شکست خورده است. وی همچنین طی مصاحبه‌ای با ای‌اس‌پی‌ان در اکتبر ۲۰۱۲ از سختی کار خود برای به تصویر کشیدن یک معتاد به مواد مخدر در سریال برکینگ بد گفت.از صدای آرون نیز در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در صداگذاری یکی از شخصیت‌های ترون: ظهور استفاده شده است.از فیلم‌های آینده وی نیز می‌توان به فیلم جنون سرعت اشاره کرد که قرار است در سال ۲۰۱۴ منتشر شود. در این فیلم او شخصیت راننده‌ای را بازی می‌کند که به تازگی از زندان خلاصی یافته و به دنبال انتقام است.