بیوگرافی و عکسهای جدید آدرین برودی

بیوگرافی و عکسهای جدید آدرین برودی

آدرین برودی متولد 14 آپریل 1973 نیویورک نیویورک آمریکا میباشد. مادرش سیلویا پلاچی یک عکاس روزنامه‌نگار و پدرش الیوت برودی پروفسور بازنشسته تاریخ و نقاش است.

 

به گزارش نارگون ، پدر برودی که یهودی است، اعضای خانواده اش را در نسل‌کشی نازی‌ها در جنگ دوم جهانی از دست داد و مادرش زاده بوداپست که فرزند پدری کاتولیک و مادری یهودی است در حین انقلاب سال 1956 مردم مجارستان علیه اتحاد جماهیر شوروی از این کشور کمونیستی فرار کرد. آدرین برودی در کودکی در جشن تولد بچه‌های دیگر نمایش تردستی اجرا میکرد که به او میگفتن آدرین شگفت ‌انگیز. در 15سالگی در برادوی (یکی از معروف‌ترین مجموعه تئاترهای دنیا که در خیابانی به همین نام در نیویورک قرار دارد) نقشی اجرا میکند و در همان سن در یک فیلم تلویزیونی موفق به نقش آفرینی میشود. آدرین که در جایی گفته است: من کودکی بدجنس و دیوانه بودم، من تخیلات وحشتناکی داشتم. سعی کردم هرچیزی رو که تجربه کردم به نمایش بذارم. من همیشه یه بازیگر درون خودم داشتم. حقیقتا این طور است و او برای بازی در فیلم هایش کار های عجیبی از او سر زده است.

 

 

در فیلم برداری فیلم «تابستان سام» بینی آدرین برودی می شکند ولی جراحی نمیکند. برای بازی در فیلم «نان و گل‌های رز» قرارداد را بدون خواندن فیلمنامه امضاء کرد چون به گفتۀ خودش به کارگردانی کن لوچ ایمان دارد. و قبل از شروع فیلم برداری نیز برای اینکه بتواند زندگی یک عضو اتحادیه را خوب درک کند به صورت مخفیانه به عنوان یه عضو در جلسات و اجتماعات یک اتحادیه شرکت میکند. 

اما شهرت برودی به خاطر بازی در فیلم «پیانیست» ساخته رومن پولانسکی و دریافت جایزه اسکار است. او برای ارائه بهترین بازی در نقش کسی که تمام داشته‌هایش را از دست داده، در طول ۶ هفته نزدیک به ۱۴ کیلوگرم وزن کم کرد. برودی در طول مدت ساخت فیلم بسیاری از اموال شخصی‌اش شامل آپارتمان و ماشین‌اش را رها کرده و خود را از خانواده و دوستانش جدا نمود. همچنین برای بازی در این فیلم نواختن قطعات چوپین (آهنگساز لهستانی) با پیانو را یاد گرفت. نکته در خور توجه در مورد برودی این است که او جوان‌ترین بازیگری (30 سالگی) است که تاکنون جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کرده است.