بیوگرافی و عکسهای جدید آنتونی هاپکینز

بیوگرافی و عکسهای جدید آنتونی هاپکینز

آنتونی هاپکینز (به انگلیسی: Philip Anthony Hopkins) (زاده ۳۱ دسامبر ۱۹۳۷) بازیگر بریتانیایی برنده جایزه اسکار است که در ولز به دنیا آمده است. وی از ۱۲ آوریل ۲۰۰۰ شهروندی دوگانهٔ بریتانیا و آمریکا را داراست.

 

 

آنتونی هاپکینز فرزند یک خانوادهٔ کارگر بود. پس از پایان دوران خدمت نظام در کالج هنرهای نمایشی کاردیف ثبت نام کرد و پس آن تحصیلاتش را در زمینهٔ بازیگری در آکادمی سلطنتی هنرهای نمایشی در لندن ادامه داد.

 

 

وی اولین بار در سال ۱۹۶۴ در لندن به صحنهٔ تئاتر وارد شد. در سال ۱۹۷۴ برای بازی در نمایشی به آمریکا رفت. او ده سال در آمریکا ماند و در این دوران در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی فراوانی بازی کرد. وی در سال ۱۹۹۱ به خاطر بازی در نقش هانیبال لکتر در فیلم سکوت بره‌ها برندهٔ جایزهٔ اسکار شد. این دارندهٔ جایزه اسکار، گلدن گلوب، بفتا و لقب اشرافی «سِر» از ملکه الیزابت دوم، کارگر کارخانه فولادسازی بوده است.

 

 

فیلمهایی که او در آن بازی کرده است عبارتند از : هملت (۱۹۶۹)،مرد فیل‌نما (۱۹۸۰)، سکوت بره‌ها (۱۹۹۱)،اسپاتسوود(۱۹۹۲)،دراکولای برام استوکر(۱۹۹۲)،بازماندهٔ روز (۱۹۹۳) ، سرزمین سایه‌ها (۱۹۹۳)، افسانه‌های خزان (۱۹۹۴) ، ننگ بشری (۲۰۰۳) ، اسکندر (۲۰۰۴) ، سریعترین ایندین جهان (۲۰۰۵) ، بئوولف (۲۰۰۶) ، همه مردان پادشاه (۲۰۰۶)، شکست (۲۰۰۷)،غریبه‌ای دراز و سیاه را ملاقات خواهی کرد (۲۰۱۰)،مرد گرگ‌نما (۲۰۱۰) ، ثور (۲۰۱۱) ، تشریفات مذهبی (۲۰۱۱) ، هیچکاک (۲۰۱۲) ، رد ۲ (۲۰۱۳) ، ثور: دنیای تاریک (۲۰۱۳) ، نوح (۲۰۱۴) ، وست‌ورلد (مجموعه تلویزیونی) (۲۰۱۶) ، سوء رفتار (۲۰۱۶)