بولت بالاتر از رونالدو قرار گرفت

بولت بالاتر از رونالدو قرار گرفت

بهترین‌ های سال‌ 2016 ورزش دنیا در مراسمی تحت عنوان لاروس 2017 معرفی شدند و جایزه گرفتند.


مراسم انتخاب بهترین‌ های سال 2016 ورزش دنیا تحت عنوان «لاروس 2017» با معرفی مایکل فلپس، شناگر آمریکایی به عنوان صاحب جایزه «بازگشت سال» و یوسین بولت، دونده مشهور جامائیکایی به عنوان برنده عنوان «ورزشکار مرد سال» انجام شد. جایزه ورزشکار زن سال به «سیمون بیلس» ژیمناستیک هنری آمریکا رسید که در المپیک 2016 مدال طلای مجموع را به چنگ آورد.
مایکل فلپس، شناگر افسانه‌ ای آمریکا به پاس بازگشت توام با مدالش، عنوان «بازگشت سال» را از آن خود کرد. بئاتریس ویو، شمشیرباز ایتالیایی برنده مدال طلای المپیک 2016 جایزه ورزشکار معلول برتر سال را به دست آورد. در این بخش سیامند رحمان، وزنه‌بردار طلایی کشورمان هم یکی از کاندیداها نام داشت.
نیکو روزبرگ، راننده آلمانی تیم مرسدس بنز به دلیل قهرمانی در فصل 2016 فرمول یک جایزه «شگفتی‌ ساز سال» را از رقبایش ربود.
عنوان «حرکت الهام‌ بخش ورزشی سال» از آن تیم منتخب پناهجویان در المپیک 2016 شد که 4 نفر از آن تیم به نمایندگی روی سن رفتند و جایزه خود را دریافت کردند.
مطابق انتظار لستر سیتی به پاس قهرمانی شگفت‌ انگیزش در فصل گذشته لیگ برتر انگلیس عنوان« روحیه تیمی سال» را به افتخاراتش افزود.کلودیو رانیری، سرمربی ایتالیایی لستر سیتی به نمایندگی از بازیکنانش جایزه را به دست گرفت.
همچنین جایزه شخصیت اکشن ورزشی سال به راشل آنترتون، دوچرخه‌ سوار کوهستان از کشور انگلیس رسید.
جایزه تیم برتر ورزشی سال به تیم بیسبال آمریکایی به نام «شیکاگو کوبس» رسید و مرغوب‌ ترین جایزه یعنی عنوان ورزشکار مرد برتر سال 2016 به یوسین بولت، دونده جامائیکایی، سریع‌ ترین مرد جهان و برنده مدال طلای دوی صدمتر المپیک 2016 تعلق گرفت.
در این بخش کریس رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید و مرد سال 2016 فوتبال دنیا هم در زمره کاندیداها قرار داشت.
در خلال مراسم ورزشکاران معروفی مانند رودگولیت، ستاره سابق فوتبال هلند، فابیو کاسلارا و کریس هوی از بریتانیا به عضویت تیم آکادمی بنیاد لاروس درآمدند.
این مراسم از سال 2000 به همت بنیاد «لاروس» و با همکاری اسپانسرها انجام و عوایدش صرف امور خیریه می‌شود.