باز شدن قفل گوشی های سامسونگ آینده با خطوط کف دست

باز شدن قفل گوشی های سامسونگ آینده با خطوط کف دست

احراز هویت بیومتریک کف دست معرفی شده توسط سامسونگ قرار نیست مانند اسکنر اثر انگشت با تشخیص چهره، دسترسی به قفل گشایی تلفن های هوشمند داشته باشد. این سیستم تشخیص هویت تنها می‌تواند با شناسایی صاحب دستگاه به کاربر برای به یادآوردن رمز عبور کمک کند. 

سامسونگ ادعا می‌کند که سوال ها و پرسش های امنیتی از همین حالا می‌توانند کار احراز هویت بیومتریک کف دست را انجام دهند با این حال این سیستم تشخیصی، امنیت بیشتری نسبت به سوال های امنیتی دارد، چرا که سوال های امنیتی ممکن است توسط آشنایان قابل پاسخ باشد. احراز هویت بیومتریک کف دست می‌تواند از سنسورهای دوربین پشتی استفاده کند و کف دست کاربر را اسکن کرده و در صورت تطبیق خطوط دست با مورد از پیش اسکن شده، راهنمای مورد نیاز برای یادآوری رمز عبور را نشان دهد.

باز شدن قفل گوشی های سامسونگ آینده با خطوط کف دست

ثبت پتنت احراز هویت بیومتریک کف دست نشان از این دارد که سامسونگ اولین کمپانی فعال در زمینه تلفن هوشمند است که به مشکلات مربوط به اتکای کامل به سیستم های احراز هویت بیومتریک پی برده است.

بسیاری از کارشناسان سیستم های امنیتی بر این باورند که احراز هویت بیومتریک به تنهایی خطرات زیادی دارد و در صورت عدم آگاهی یا هشیاری کاربر، می‌توان از سد آن‌ها عبور کرد. این کارشناسان بر این عقیده‌اند که سیستم های امنیتی برای افزایش کیفیت باید به صورت ترکیبی از احراز هویت رمزگذاری و بیومتریک استفاده کنند تا علاوه بر تایید حضور کاربر، از هشیاری او نیز آگاه شوند.

پتنت احراز هویت بیومتریک کف دست لزوما به این معنا نیست که در آینده نزدیک باید شاهد ارائه این قابلیت در تلفن های هوشمند گلکسی باشیم. شرکت های بزرگی نظیر سامسونگ و اپل هر از چند گاهی برای در امان ماندن از دام «پتنت ترول ها» ایده های مختلفی را به ثبت می‌رسانند تا در زمان مناسب و بدون هیچ مشکلی از آنها استفاده کنند.