اکران دنیای ژوراسیک ۲ در ژوئن ۲۰۱۸

اکران دنیای ژوراسیک ۲ در ژوئن ۲۰۱۸

با خاتمه تصویربرداری فیلم سینمایی دنیای ژوراسیک ۲ که کارگردانی آن را خوان آنتونیو بایونا انجام داده است، زمان اکران این فیلم اعلام شد.

آغاز اکران فیلم سینمایی دنیای ژوراسیک ۲ در سینماهای امریکای شمالی روز  ۲۲ ژوئن ۲۰۱۸ خواهد بود.دنیای ژوراسیک ۲ در ژانر علمی تخیلی و اکشن ادامه فیلم دنیای ژوراسیک می‌باشد و در مجموع پنجمین قسمت از مجموعه فیلمهای پارک ژوراسیک محسوب می‌شود.

 

دنیای ژوراسیک

 

خوان آنتونیو بایونا تولید دنباله فیلم دنیای ژوراسیک را از ماه فوریه ۲۰۱۷ آغاز کرد و بخش‌هایی از فیلمبرداری مانند نسخه اول در هاوایی انجام شد.۲۳ سال پیش نیز فیلم پارک ژوراسیک در همین مکان فیلمبرداری و تولید شد. با این حال بخش زیادی از فیلمبرداری در لندن انجام شد. پیش از این بایونا گفته بود دنباله فیلم دنیای ژوراسیک بودجه بسیار بزرگ‌تر و بیشتری نسبت به فیلم قبلی خواهد داشت.

 

دنیای ژوراسیک

 

در یک گفتگو با مجله اسپانیایی زبان ال پاس سمینال، بایونا گفت که بودجه فیلم دنیای ژوراسیک ۲ نسبت به بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری دنیای ژوراسیک افزایش قابل توجهی خواهد داشت و فاش ساخت بودجه فیلم ۲۶۰ میلیون دلار در نظر گرفته شده است.کریس پرت، برایس دالاس هاوارد، جف گلدبلوم، بی‌دی ونگ، توبی جونز، ریف اسپال، جاستیک اسمیت، دنیلا پیندا و تد لواین از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.