قربانیان سیل آذربایجان به 41 نفر رسید

قربانیان سیل آذربایجان به 41 نفر رسید

قربانیان سیل آذربایجان به 41 نفر رسید : رییس سازمان مدیریت بحران کشور از افزایش شمار مفقودشدگان و تعداد اجساد کشف شده در سیل شمالغرب کشور خبر داد.

با مجله تفریحی خبری نارگون همراه شوید .

قربانیان سیل آذربایجان به 41 نفر رسید
اسماعیل نجار که در مناطق سیل‌زده حضور دارد در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد: پیش از این تعداد مفقودشدگان در شهرستان آذرشهر 17 تن اعلام شده بود. ساعاتی قبل پنج مورد اعلام مفقودی دیگر نیز به این گزارش اضافه شد و تعداد مفقودی‌های سیل در این شهرستان به 22 تن رسید.

وی ادامه داد:‌ همچنین در ادامه عملیات جستجوی نیروهای امدادی در آذرشهر اجساد شش جانباخته دیگر که گزارش مفقودیشان اعلام شده بود کشف شد و تعداد جانباختگان سیل در آذرشهر به 17 تن رسید.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه تعداد مفقودشدگان و اجساد کشف شده در شهرستان عجب‌شیر تغییری نکرده است، اظهارکرد:‌تعداد مفقودشدگان در این شهر 20 تن است که 18 جسد کشف شده است.

 

قربانیان سیل آذربایجان

نجار با اشاره به یک مورد فوتی در شهرستان اشنویه، یک مورد فوتی در شهرستان بانه و چهار مورد فوتی به علت رانش زمین در سقز، اظهارکرد: در مجموع متاسفانه تاکنون آمار قربانیان سیل آذربایجان به 41 رسیده است. مراتب همدردی خود را با خانواده‌های این عزیزان و مردم آذربایجان اعلام می‌کنیم. همچنین با احتساب پنج فردی که در آذرشهر گزارش مفقودیشان اعلام شده، در مجموع هفت تن نیز مفقود هستند که عملیات جستجو ادامه دارد.

قربانیان سیل آذربایجان

آخرین وضعیت حادثه دیدگان سیل آذربایجان

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: علاوه بر خسارت های جانی، خسارت های مالی هم به برخی از منازل، روستاها و همچنین مزارع وارد آمده و در برخی مناطق با آسیب دیدن پل‌ها، تردد با مشکل مواجه شده است.

سعیدی همچنین بیان کرد: خوشبختانه مسئولان محلی و ستاد مدیریت بحران از روز گذشته در حال آماده باش بوده و اقدامات موثری را انجام داده‌اند که ابعاد حادثه کمتر شده و مشکلات و تعداد قربانیان سیل آذربایجان به حداقل برسد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیز تمامی مسئولان و دستگاه‌ها بسیج شده‌اند، امدادگران نیز در محل حضور دارند. البته از دولت هم انتظار می‌رود نسبت به خسارت‌های به وجود آمده تمهیداتی را اندیشیده و مساعدت لازم را داشته باشد.