اعتراض راسل کرو از دولت استرالیا به خاطر وضعیت جزیره مانوس

اعتراض راسل کرو از دولت استرالیا به خاطر وضعیت جزیره مانوس

راسل کرو از دولت استرالیا به خاطر وضعیت جزیره مانوس شدیداً انتقاد کرد. این بازیگر سرشناس هالیوودی دولت را به باد اعتراض جدی گرفت برای خودداری از پذیرش پیشنهاد نیوزیلند برای پذیرش ۱۵۰ پناهنده ساکن جزیره مانوس و نائورو. وی این سخنان را روزی که با جاسیندا اردن نخست وزیر نیوزیلند از سیدنی دیدار نمود، بیان کرد.

 

 

به گزارش نارگون و ببه نقل از سینما پرس ، راسل کرو که متولد نیوزیلند است، گفت: اگر یکی از این مردان برادر، عمو، پدر یا پسر شما بود، چه کار می‌کردید؟  دنیا دارد به این رفتار استرالیا نگاه می‌کند و ما شبیه احمق‌ها به نظر می‌رسیم.کرو از توییتر برای زدن این حرف‌ها استفاده کرد و پس از آن در توییت دیگری به آنهایی که به وی اعتراض کرده‌اند هم پاسخ داد و نوشت: حالا بروید و یادداشت‌های احمقانه بنویسید و برای من بفرستید، بگویید من ساده لوح هستم اما این حرف‌ها در آنچه استرالیا با این مردان در مانوس کرده است تغییری ایجاد نمی‌کند.

نیوزیلند به استرالیا پیشنهاد کرده تا ۱۵۰ مهاجر از مهاجران ساکن در جزایر مانوس، پاپوآ گینه نو و مائورو را بپذیرد.ترنبال نخست وزیر استرالیا هم گفته است دولت او باید اول به برنامه جایگزینی این مهاجران با آمریکا توجه کند و بعد می‌تواند به موارد دیگر فکر کند. این در حالی است که ۶۰۰ فرد جویای پناهندگی در این جزایر زندانی هستند.